ZX-Banner-1
ZX-Banner-2
ZX-Banner-3
X

џонгксин
осветлувањеиндустрија за
13 години искуство

ЗА НАСОДИ

 

Zhongxin Lighting (HK) Co., Ltd. и Huizhou Zhongxin Lighting Co., Ltd., основана во 2009 година, е професионален производител и добавувач специјализиран за дизајн, развој, производство, преработка и решенија за синџирот на снабдување на блескаво и LED декоративни надворешни работи жици, светла за чадори, светла за внатрешен двор, декоративни светилки на соларна енергија, свеќи без пламен и производи поврзани со градината. Ги поседува сеопфатните безбедносни сертификати на производите за осветлување, вклучувајќи UL, cUL, CE, GS, SAA и така натаму. Нашите производи целосно се усогласени и ги исполнуваат барањата за безбедност и квалитет на релевантните земји и региони на дестинација. Исто така, нашата фабрика ги поминува главните ревизии за општествена одговорност како што се SMETA, BSCI итн.

about-us

Тела за надворешно осветлување

Уредите за надворешно осветлување ја зголемуваат убавината, вредноста, безбедноста и сигурноста на вашиот имот. Тела за надворешно осветлување по попуст, брза испорака и одлична услуга за клиенти од Zhongxin Lighting.

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

 • Сервис 

 • Уверување

 • Прилагодено

Нашиот професионален консултант за продажба ќе ви го обезбеди најдобриот Q&A за производот.

Редовно ќе ви го ажурираме статусот на вашите нарачки и ќе ви прикажуваме слика од масовно производство.

Изградивме строга рамка за следење на квалитетот за да го контролираме квалитетот на суровините и да се осигураме дека нашите производи се со добар квалитет.

OEM&ODM се добредојдени, OEM брендот е достапен.

Може да печати сопствено лого на производот, може да го прилагоди пакувањето на малопродажната кутија и друг начин на пакување.

why choose us

Нашите предности

Нашите сертификати

Осврти и оценки од клиенти

 • John Ghelji
  Џон Гељи
  Јас сум менаџер за QA во мојата компанија и имам две Rope Lights во мојот двор веќе неколку години… сè уште работи одлично. Исто така, сè уште тестирам убод од светлата од ананас повеќе од една година, исто така добро. Беше добро да се работи со вас и Zhongxin низ годините и секогаш ја ценам поддршката од ваша страна. Благодарам!
 • Cheryl DeMars
  Шерил ДеМарс
  Здраво Вера, целиот персонал во L4F сака да ви посака вам и на вашиот тим многу среќна кинеска нова година. Би сакале да ви се заблагодариме за сета ваша напорна работа и посветеност во последните 12 месеци, ми беше задоволство да соработувам со вас. Се надеваме дека вие и вашето семејство ќе имате прекрасен одмор и ќе уживате во прославувањето на Новата година. Благодарам.
 • Bob Kramer
  Боб Крамер
  Здраво Сем, навистина си добредојден. Задоволство ми е да ви помогнам вам и на вашиот тим. Ја обожавам фотографијата, едноставно е прекрасно и среќно да се работи со нив. Среќна Нова Година на сите вас. На здравје!

Контактирајте со нас сега

За да добиете подетални информации и да го изберете најдоброто решение за вашата апликација, ве молиме контактирајте со нашите експерти.

поднесете сега
 • Зошто се нарекуваат чајни свеќи?

  Со подобрувањето на квалитетот на животот на луѓето, многу ракотворби се ...
  Прочитај повеќе
 • Колку долго трае ЛЕД светлото за чај?

  Дали некогаш сте размислувале да имате свеќа која никогаш нема да се изгасне? Дали сте...
  Прочитај повеќе
 • Како функционираат чадорите за внатрешен двор?

  Повторно откријте ја убавината на вашата градина кога ќе падне ноќта. Овој двор У...
  Прочитај повеќе