Батериски Fairy Lights Трговија на големо

Батериски Fairy Lights Трговија на големо

Посветени сме на обезбедување на лесна, заштеда на време и заштеда на пари, еднократна услуга за купување на потрошувачите за големопродажба на Fairy Lights со батерии, зголемете ја вашата продавница за малопродажба или онлајн бизнис во секое време.

Самовилните светла им даваат празничен и атмосферски амбиент не само на новогодишните елки, туку и на целиот ентериер, како и на надворешните површини.Затоа, логична последица е тоа што самовилските светла од секаков вид уживаат голема популарност.Во ZHONGXIN LIGHTING ќе најдете голем избор на батериски светла на големо - исклучиво за препродавачи и дилери.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
https://www.zhongxinlighting.com/fairy-lights/

Fairy Lights со батерии на големо - производители, фабрика, добавувачи од Кина

Ние со децении се посветивме на дизајнирање и производство на LED самовилски светла.ZHONGXIN LIGHTING нуди не само сите видови LED декори, туку и дизајн и прилагодено осветлување за секојдневна и празнична употреба.Како професионален добавувач на производители на светло за украсување во Кина, веруваме дека можеме да ви донесеме најзадоволувачко искуство со нашите квалитетни осветлување и врвна способност за дизајн.

Конкурентна цена со конзистентна и сигурна услуга, искуство со услуги на трговците на мало и увозници на светскиот пазар од страна на продажниот тим;

Фабричка ревизија на BSCI, SMETA, WCA.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Најдобри услуги од кинескиот производител на Fairy Lights со батерии

ОЕМ/ОДМ е достапен, правејќи дизајн слободно за украсни жичени светла или кутии во боја.

Нема ограничувања за MOQ за трговци на мало, трговци на големо, дистрибутери или инженерски компании.

Достапно е прилагодување.

Брзи времиња на водство.

Брза и ефикасна комуникација.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Самовила светла

Зголемете ја вашата продавница за малопродажба или онлајн бизнис во секое време

Овде, во ZHONGXIN LIGHTING, располагаме со широк асортиман, тие вклучуваат и внатрешни и надворешни самовилски светла, батериски светла, приклучени самовилни светла, соларни самовилски светла и Божиќни самовилски светла, решение кое одговара на секоја ситуација.Со многу различни стилови достапни заедно со широк спектар на бои и големини, има по нешто за секој простор.Што и да барате, имаме опсег кој одговара на вашите барања и буџет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Изберете ги вашите ЛЕД светла со батерии

Апсолутна класика.Никогаш надвор од мода.Светлата за батерии може да се постават насекаде низ домот со нивните мали батериски пакети кои лесно се сокриваат, нема потреба да се грижите за приклучоците или продолжните кабли.Има толку многу стилови за избор, погледнете од нашиот избор на уникатно дизајнирани светла!Имаме - класично едноставно самовилско светло, необработени камени самовилски светла, петарди самовилски светла, венец од Ајви самовилски светла, LED светла за завеси и многу повеќе.

Проверете го разновидниот асортиман на приспособени светла за самовили на големо на zhongxinlighting.com и изберете ги оние што одговараат на вашиот буџет и барања.Овие производи се ISO, CE, ROHS сертифицирани и може да се купат како OEM нарачки.Изберете ги овие за да бидете сведоци на магијата на празниците по економични цени.

Не успеавте да го најдете тоа што го барате?

Општо земено, во нашиот магацин има залихи на обични батериски светла или суровини.Но, ако имате посебна побарувачка, ние исто така обезбедуваме услуга за прилагодување.Ние исто така прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на светло куќиште и кутии во боја. 

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Што можеме да ви понудиме…

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производството, дизајнот и примената на декоративни жичени светла на отворено и опслужуваме повеќе од 100 клиенти од целиот свет.

Конкурентна цена

Се погриживме да најдете светло што одговара на вашиот програмски буџет.Ефтина цена за украсни надворешни соларни жичени светла и декоративни надворешни жичени светла.

По продажба

Ние обезбедуваме 3-5 години гаранција политика.И сите трошоци за дефектните светилки ќе бидат на наша сметка ако има некаков проблем со квалитетот предизвикан од нас во гарантен рок.

Испорака

Имаме најдобар шпедитер, достапен за превоз по воздушен, експрес, морски пат, па дури и услуга од врата до врата.

Процес на приспособување

Направете планови според барањата на клиентите

Направете планови според барањата на клиентите

Цитат на барање од клиент Дополнителни планови по потреба

Цитат на барање од клиент Дополнителни планови по потреба

Проверка на лице место од професионален дизајнер Големината и количината на светилките

Проверка на лице место од професионален дизајнер Големината и количината на светилките

Продлабочете го заплетот

Продлабочете го заплетот

Процес на производство

Процес на производство

Транспорт до инсталација на лице место

Транспорт до инсталација на лице место

Потребно е прифаќање на лице место од двете страни

Потребно е прифаќање на лице место од двете страни

Нашите сертификати

Zhongxin Lighting ги поседува сеопфатните безбедносни сертификати на производите за осветлување, вклучувајќи UL, cUL, CE, GS, SAA и така натаму.Нашите производи целосно се усогласени и ги исполнуваат барањата за безбедност и квалитет на релевантните земји и региони на дестинација.Исто така, нашата фабрика ги поминува главните ревизии за општествена одговорност како што се SMETA, BSCI итн.

SMETA 2022 година
SCAN Ревизија 2022 година
Сертификат за патент за корисен модел
патентно писмо за пронајдок
https://www.zhongxinlighting.com/about-us/certifications/
ZX-Trade-Mark
SGS-UKCA
https://www.zhongxinlighting.com/about-us/certifications/

Fairy Lights со батерии на големо - Кина производители, добавувачи, фабрика

Посветени сме на обезбедување на лесна, заштеда на време и заштеда на пари, еднократна услуга за купување на потрошувачите за големопродажба на Fairy Lights со батерии,Низа од Едисон светилки,Светло за врвка од памук,Новини жици светла.Нашиот концепт би бил да помогнеме во презентирањето на довербата на секој потенцијален купувач додека ја користиме понудата на нашата најчесна услуга, како и вистинската стока.Производот ќе го снабдува целиот свет, како што се Европа, Америка, Австралија, Јапонија, Канада.Ако поради која било причина не сте сигурни кој производ да го изберете, не двоумете се да не контактирате и ние со задоволство ќе ве советуваме и помагаме.На овој начин ќе ви го обезбедиме сето знаење потребно за да го направите најдобриот избор.Нашата компанија строго ја следи оперативната политика „Преживејте со добар квалитет, развивајте со одржување добар кредит“.Добредојде на сите стари и нови клиенти да ја посетат нашата компанија и да разговараат за бизнисот.Ние баравме се повеќе и повеќе клиенти за да ја создадеме славната иднина.

Предности на Fairy Lights кои работат на батерии

Еве само неколку придобивки од самовилската светлинаs да се разгледа:

Тие ги нудат придобивките за заштеда на енергија од LED осветлувањето.

Тие обично траат над 20 пати подолго од блескавотосветла.

Тие произведуваат мек сјај погоден за пријатни ноќи, свечени прилики или редовно осветлување.

Тие носат уникатен, персонализиран допир во секој простор.

Идеи за украсување на светла од самовила

Пред да одиме понатаму, како би можеле да користите сет од самовилни жичени светла за почеток?Има многу идеи за уметност и занаети таму.Затоа, разгледавме некои водичи и најдовме некои од најпопуларните идеи што ги користат уредувачите на домови овие денови.Еве неколку од светлите идеи што ги најдовме.

Украсете ги дрвјата и гранките на вашиот двор

Се разбира, самовилските светла не се корисни само за внатрешни дисплеи.Ако се водоотпорни, корисни се и за надворешна декорација.На пример, зошто да не ги закачите вашите самовилни светла на дрво?Ова не е нужно одлична идеја за долготрајна употреба.Но, за забава, скара или оган, тие сигурно ќе бидат дел од разговор.

И зошто да не внесете дел од тој шарм на отворено во вашиот дом?Можете да го декорирате вашиот ѕид или дури и да изградите центар со гранки.Вклучете неколку самовилски светла низ вашиот централен дел и вашата трпезариска маса навистина ќе блеска.

Декоративни светла за тегла или контејнер

Ставете LED самовилни светла во украсна тегла или вазна за да создадете осветлен централен дел или божиќна декорација на штандот.Додајте вештачки снег, украси или други украсни украси како полнење - не само што ќе изгледаат прекрасно, туку и ќе го сокријат батерискиот пакет!Оваа идеја добро функционира и за други празници.Наполнете вазна со украсни знамиња и црвени, бели и сини украси за патриотски тематски приказ на самовилски светла или зелени самовилски светла, пајаци и виолетови, портокалови и зелени украси за плашлив централен дел од Ноќта на вештерките!

Користете самовилни светла за да направите домашни фенери

Ако имате неколку стари ѕидарски тегли кои лежат наоколу, зошто да не фрлите некои светла од самовили внатре?Наместо да трошат простор, тие ќе додадат стил во вашата дневна соба или трпезарија.Можете да го направите истото за да им дадете живот на старите месингани фенери, па дури и на стаклените шишиња.Можностите се навистина бескрајни.

На крајот на денот, кои светла со батерии се најдобри, ќе зависи од вашите потреби.

Ѕвезди и дрвја од самовила Божиќна светлина

Создадете новогодишни елки или ѕвезди со завиткување жичана ѕвезда и дрво во бајковити светла.Потоа ставете ги во жардинери на секоја страна од вашата влезна врата како осветлени топијари.Ако „направи сам“ не е ваш стил, можете да купите однапред изработени метална рамка самовилски светли ѕвезди или светли дрвја во различни бои!

Најчесто поставувани прашања: Fairy Lights кои работат на батерии

П: Дали светлата на батерии претставуваат опасност од пожар?

А:Самовилните светла што работат на батерии или на соларна енергија не претставуваат никаква опасност.Тие се LED и не произведуваат топлина или произведуваат многу малку топлина што е занемарливо.Тие се навистина низок напон и не претставуваат ризик од пожар или удар.Проверете повеќе

П: Каде да се продаваат на големо батериски светла?

A: Zhongxin осветлување нуди широк спектар на приспособени самовилни светла на големо во различни бои, дизајни, форми, големини и капацитети во зависност од барањата на потрошувачот.

П: Колку долго траат батериските светла?

А:Трајните часови зависат од количината на светла што ги носи, помалку светла траат подолго додека повеќе светла можеби не.

П: Дали има некои батериски светла што се полнат??

А:Да, некои батериски светла кои се напојуваат со соларен панел и се полнат.

П: Дали обезбедувате специјален попуст за големи нарачки?

А:Да, ние нудиме големопродажна цена за големи нарачки.

П:Која е вашата цена за примерок?

А:Ние ќе обезбедиме БЕСПЛАТЕН примерок од постоечките производи се додека ги плаќате трошоците за испорака и царина.За прилагоден производ, цената зависи од трошоците за алати.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја